Gönderen Konu: NBA Tarihi ve Efsaneler  (Okunma sayısı 52583 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: NBA Tarihi ve Efsaneler
« Yanıtla #90 : 13 Haziran 2016, 11:29:21 »

Boş verin hocam o maymunu. :D

Dikkat çekmek için yapmayacağı soytarılık olmayan bir zibidi. Jordan bile takım arkadaşı iken verdiği bir röportajda, ki dönemin Türkiye'de yayınlanan Fast Break dergilerinde mevcut bir röportajdır, bizzat onun için şakayla karışık "orospu çocuğu" ifadesini kullanmıştır. Ki buna da tepki göstereceğini hiç sanmam Rodman'ın. Belki gündem olmak için teklif kendisinden dahi gitmiş olabilir. Hiç şaşırmam. Ama gerçek bir ribaunt canavarı ve rakibin kafasına giren tam bir pislikti. Bildiğin süzme... Her takıma çok değil, bir tane lazım. :)
abi detroit yıllarından birbirlerine çok sert giren devamlı kapışan 2 oyuncunun , 1995 1998 senesi arası çok acayip bir ilişki içinde olması da bayağı ilginç.. şerefsiz de olsa dediğin gibi her takıma 1 tane lazım olan çok acayip adamdı Rodman ,

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #91 : 13 Haziran 2016, 11:35:42 »
Valla ister maymun, ister şerefsiz... Adam bir şekilde hafızalara (en azından benim) kazınmış işte :D
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #92 : 13 Haziran 2016, 11:37:44 »
Valla ister maymun, ister şerefsiz... Adam bir şekilde hafızalara (en azından benim) kazınmış işte :D

Bir kere görüp kazınmaması mümkün değil ki. Gülyabani görseniz kazınmaz mı? :D

Çevrimdışı Semazen

• Üye
« Yanıtla #93 : 13 Haziran 2016, 11:46:26 »
Bir kere görüp kazınmaması mümkün değil ki. Gülyabani görseniz kazınmaz mı? :D

Konuyu dağıtmış olmayayım diyeceğim ama konu zaten "NBA Efsaneleri"

O bakımdan Rodman'la ilgili fazla polemiğe girince şöyle bir baktım da, Babası Amerikan Hava Kuvvetlerinde çalışan bir pilotmuş ve 4 farklı kadından tam 27 tane çocuğu varmış. Dolayısı ile Jordan'ın onun hakkında söylediği o söz boşuna da olmayabilir :)

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #94 : 13 Haziran 2016, 13:11:12 »
O yıllarda televizyondan zaman zaman  nba maçları izlediğimi hatırlıyorum ama Trt dışında  kanal da  yoktu.Trt  veriyormuş  demek ki , aklımda net kalmamış.
O zamanlar Los Angeles Lakers  ve Boston  Celtics rekabeti vardı  bildiğim kadarıyla.
Gözünde gözlükleriyle K.Abdül Cabbar , Magic  Johnson  ve diğer tarafta Lary Bird.Güzel maçlar izlediğimi hatırlıyorum ama bizimkisi amatörceydi , rast geldikçe .
Hakan Yaman bu işin kitabını yazsa yeridir. :)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #95 : 13 Haziran 2016, 13:41:53 »
Semazen abi. Madem laf lafı açtı. Alın size Dennis Rodman'dan rastgele seçilmiş bir kesit ve sonra tam bir süzme olup olmadığına dair kesin notunuzu verin. İzlerken hem gülecek, hem ağzınızı bozacaksınız. :D

https://www.youtube.com/watch?v=htRsHwtsWic

Daha detaylısını da istersen... Bir maçta bir oyuncu tek başına ne kadar orospu çocukluğu yapabilir... Şu 13 dakikalık video sadece bir maçtan derlenmiş. )))

https://www.youtube.com/watch?v=3S4NzBx8E8o
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2016, 13:56:37 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Semazen

• Üye
« Yanıtla #96 : 13 Haziran 2016, 14:35:40 »
Semazen abi. Madem laf lafı açtı. Alın size Dennis Rodman'dan rastgele seçilmiş bir kesit ve sonra tam bir süzme olup olmadığına dair kesin notunuzu verin. İzlerken hem gülecek, hem ağzınızı bozacaksınız. :D

https://www.youtube.com/watch?v=htRsHwtsWic

Daha detaylısını da istersen... Bir maçta bir oyuncu tek başına ne kadar orospu çocukluğu yapabilir... Şu 13 dakikalık video sadece bir maçtan derlenmiş. )))

https://www.youtube.com/watch?v=3S4NzBx8E8o

1.video güzeldi, güldürdü. :D

2.videoda ise kızmak veya ağzımı bozmak şöyle dursun, adama sempati bile duydum yahu. Çalınan hiçbir faul sonrasında itiş kalkışa  girerek işi uzatıp gerginlik yaratmamış. Yüzünde hep o masum gülümseme ile sırtını dönüp gitmiş. Bir insana pislik bu kadar mı yakışır? Ona yakışmış :D

Bu arada 2.video şunu bekledim. Hani şu 2.teknik sonrası oyundan çıkıp gitmek yerine sahaya oturması ve bir hakeme kafa atarak 9 maç ceza alma görüntüsünü.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #97 : 13 Haziran 2016, 14:41:44 »
Benim hayran olduğum NBA efsanelerinden, muhteşem pivot Alonzo Mourning'i çıldırttığı bir videosu da vardır. İşi sinir bozmaktı. Alonzo'da öyle üstüne gidilecek birisi değildir. Nitekim video sonunda altına alıyor. Orada ne olduğu görülmedi ama rivayet odur ki, Rodman kendisini kurtarabilmek için onun kulağını ısırmış. :D

https://www.youtube.com/watch?v=0DmDq2DASUE

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #98 : 13 Haziran 2016, 14:59:50 »
Son olarak sahneyi şununla kapatalım. Rodman'ın kariyeri boyunca Karl Malone, Shaq, Jordan ve Bird gibilere yaptığı pisliklerden hızlı bir kesit... İzlemeye değer.  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=0k0TYPinW-A

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #99 : 13 Haziran 2016, 15:02:00 »
Son olarak sahneyi şununla kapatalım. Rodman'ın kariyeri boyunca Karl Malone, Shaq, Jordan ve Bird gibilere yaptığı pisliklerden hızlı bir kesit... İzlemeye değer.  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=0k0TYPinW-A

Hakan Hoca, pislik filandi ama kimin icin yapti bunu?  Bu pislikleri ulke icin, Chicago/Detroit icin yapmadi mi? 
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2016, 15:02:11 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #100 : 13 Haziran 2016, 15:07:54 »
Video için teşekkürler. 2:10 itibaren 4 kişinin arasında yaptığı hareket rakip için ağır tahrik olmuş :)

.....

Üstelik o pozisyondakilerden ikisi patrick ewing ve charles oakley..
bir sonrakinde de david robinson u maymun etmiş.
bence, nba tarihinde (yaşımın yettiği kadarıyla söylüyorum, cabbarın sonlarını görebildim sadece) en etkili, en komple pivot. allstar maçında curry gibi olmasada yüksek yüzdeyle 3 lük attığını da gördük. pivot hareketleri zaten ortada. şimdilerde bile dersler veriyor diye biliyorum. insan olarak da muazzam olduğu söyleniyor..
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2016, 15:13:26 Gönderen: ayhan »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #101 : 13 Haziran 2016, 15:08:55 »
Hakan Hoca, pislik filandi ama kimin icin yapti bunu?  Bu pislikleri ulke icin, Chicago/Detroit icin yapmadi mi? 

Bu takım, bu forma için ribauntlar da dirsek atan da, dirsek yiyen de, parmak atan da, parmaklanan da kahramandır, o kadar. Hastasıyız Rodman reyisin. Memleket onunla gurur duyuyor. :p

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #102 : 13 Haziran 2016, 15:10:02 »
Bu takım, bu forma için ribauntlar da dirsek atan da, dirsek yiyen de, parmak atan da, parmaklanan da kahramandır, o kadar. Hastasıyız Rodman reyisin. Memleket onunla gurur duyuyor. :p

Aynen :)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #103 : 13 Haziran 2016, 15:18:42 »
insan olarak da muazzam olduğu söyleniyor..

Hakeem Olajuwon bildiğim kadarıyla Amerika'da bir yandan bazı oyunculara pivotluk dersi verirken, diğer yandan sanırım Ürdün'de İslâm ilahiyatı üzerine doktora yapıyor. Oruçlu maçlara çıkardı ve iftar zamanı o orucunu açsın diye koçlar mola alırdı. Çok ciddi bir ilahiyat kültürü olduğu söylenir.

Mesela sonradan müslüman olanlardan, bence NBA tarihinin gelmiş geçmiş en iyi pivotu olan, evet Hakeem'den kesinlikle daha iyi olan ve 40 yaşında bile genç Hakeem'le kafa kafaya oynayabilmiş Kareem Abdül-Jabbar'da da müthiş bir tarih bilgisi olduğu bilinir. Mesela İstanbul'un tarihiyle ilgili öyle şeyler anlattı ki, bizim Hidayet'e sorsan aval aval bakar.

En iyi pivotlar demişken... Benim listemde ilk beş: 1) Kareem. 2) Shaqullie O'Neal. 3) Wilt Chamberlain 4) Bill Russel 5) Hakeem Olajuwon

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #104 : 13 Haziran 2016, 15:22:00 »
Hakeem Olajuwon bildiğim kadarıyla Amerika'da bir yandan bazı oyunculara pivotluk dersi verirken, diğer yandan sanırım Ürdün'de İslâm ilahiyatı üzerine doktora yapıyor. Oruçlu maçlara çıkardı ve iftar zamanı o orucunu açsın diye koçlar mola alırdı. Çok ciddi bir ilahiyat kültürü olduğu söylenir.

Mesela sonradan müslüman olanlardan, bence NBA tarihinin gelmiş geçmiş en iyi pivotu olan, evet Hakeem'den kesinlikle daha iyi olan ve 40 yaşında bile genç Hakeem'le kafa kafaya oynayabilmiş Kareem Abdül-Jabbar'da da müthiş bir tarih bilgisi olduğu bilinir. Mesela İstanbul'un tarihiyle ilgili öyle şeyler anlattı ki, bizim Hidayet'e sorsan aval aval bakar.

En iyi pivotlar demişken... Benim listemde ilk beş: 1) Kareem. 2) Shaqullie O'Neal. 3) Wilt Chamberlain 4) Bill Russel 5) Hakeem Olajuwon

David Robinson da muazzam bir pivottu.  Bir pivotun yapmasi gereken her seyi ders kitabindaki gibi yapardi.